Babcia Poszukiwana
zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

7 czerwonych flag związanych z relacjami, na które należy uważać

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Będąc zakochanym związku często nie zwracamy uwagi na sygnały, które mogą nas ostrzec przed tym że staje się on toksyczny. Sprawdź na co zwrócić uwagę.

Bycie w związku jest trudne – zwłaszcza, gdy trwają długo . Dla niektórych kształtują swoją tożsamość wokół partnera, co utrudnia dostrzeżenie rzeczy, które być może kiedyś uważali za zerwanie umowy. Nie tylko to, ale zobaczenie tych falujących czerwonych flag jest jeszcze trudniejsze, gdy jesteś tak zainwestowany drugim człowiekiem. A jeśli chodzi o nowe relacje, wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tych stylowych, ale toksycznych okularów w kolorze różu, które sprawiają, że wszystko wygląda jak słońce. To, co utrudnia również dostrzeżenie czerwonych flag w związku, to fakt, że społeczeństwo ma historię normalizacji niezdrowych zachowań. I nie wspominajmy o poziomie romantyzmu, jaki widzimy w telewizji i filmach dotyczących przemocy emocjonalnej.

7 czerwonych flag związanych z relacjami

W ostatecznym rozrachunku ważne jest, aby rozpoznawać czerwone flagi i być bardziej zestrojonym ze sobą, abyśmy nie tolerowali zachowań, na które nie zasługujemy. Dla wielu osób przebywanie z kimś, kto nie jest dla nich dobry, jest łatwiejszą drogą, ponieważ tak wiele osób boi się samotności , że zostają w pobliżu i znoszą. Nadszedł czas, aby odzyskać swoją moc i zaufać swojemu instynktowi! Ponieważ jeśli doświadczasz jednej lub więcej z tych czerwonych flag w swoim związku, zasługujesz na coś lepszego!

Co to jest „czerwona flaga”?

Czerwona flaga w dosłownym sensie oznacza powód, by przestać. Pomyśl o tym, co dzieje się na meczach sportowych, gdy macha się czerwoną flagą. Gra zostaje zatrzymana z powodu faulu lub warunki są zbyt niebezpieczne, aby kontynuować. Pomyśl o sygnalizacji świetlnej. Czerwony też oznacza stop. W przenośni czerwona flaga w związku to coś, co informuje kogoś, że jego partner prawdopodobnie nie jest w stanie nawiązać zdrowego partnerstwa. Istnieje wiele różnych czerwonych flag, niektóre są bardziej zauważalne niż inne, a czasami rozpoznanie czerwonej flagi w związku może zająć trochę czasu. Słuchanie przeczucia i zaufanie do swojej intuicji ma jednak duży wpływ na identyfikację różnych zachowań u partnera. Oto 7 sygnałów ostrzegawczych dotyczących relacji, na które należy zwrócić uwagę, niezależnie od tego, czy jesteś w nowym, czy długoterminowym partnerstwie.

1. Dawne uderzenie

O człowieku możemy wiele powiedzieć po tym, jak opowiada o swoich byłych . Kiedy ktoś nadal bije swojego byłą lub byłego, pokazuje to brak szacunku wobec niego. I chociaż żaden związek nie jest doskonały, obserwuj, jak i kiedy twój partner opowiada o swoich poprzednich związkach. Czy używają słowa „szalony”, aby opisać jednego lub więcej partnerów? A może mają łagodniejszy ton, którym można opisać „zły” związek, na przykład: „Nie wszystko skończyło się dobrze, ale życzę im wszystkiego najlepszego”? Ex-bashing to wielka czerwona flaga, gdy nadal źle mówią o byłych partnerach, i wyraźnie niezdrowe, utrzymujące się uczucie gniewu i urazy.

2. Jednostronna uwaga i uprawnienia

Niezależnie od tego, czy jest to zwykły narcyzm, czy też brak zainteresowania tym, co masz do powiedzenia, jednostronna uwaga oznacza, że ​​nie otrzymujesz uwagi, na którą zasługujesz. Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to to, czy nadal wtrącają się, gdy mówisz, ciągle mówią tylko o sobie i czują niepokój, gdy nadejdzie ich moment, aby cię wysłuchać. Możesz także zwrócić uwagę na ich brak samoodpowiedzialności, brak empatii i zdolność do robienia wszystkiego w ich sprawie.

3. Nadmierne komplementy

Zawsze miło usłyszeć komplement . A w fazie miesiąca miodowego często pojawiają się słowa afirmacji i uwielbienia. Ale jest czerwona flaga, która najprawdopodobniej zostanie znaleziona, jeśli twój partner ciągle mówi ci, jak doskonały jesteś. Robiąc to, mogą albo podsycać cię tak, żebyś się rozpuścił, albo stworzyli ten pozornie nieskazitelny obraz ciebie w swojej głowie – obraz, który nie jest ludzki (lub jedno i drugie!). Takie zachowanie może oznaczać, że tak naprawdę nie widzą Cię jako Ciebie , a każda niedoskonałość może spowodować ich rozbicie.

4. (Subtelne) akty kontroli

Jest tak wiele sposobów, na które ktoś może manipulować i kontrolować drugiego, a wiele z nich może być tak subtelnych, że trudno je rozpoznać.  Mogą zacząć obwiniać cię, gdy chcesz zobaczyć przyjaciół lub rodzinę, mówiąc coś w stylu, że wybierasz innego zamiast nich. Innym aktem kontroli może być żądanie dezaktywacji wszystkich kont w mediach społecznościowych lub podania im wszystkich haseł, aby mogli monitorować, z kim rozmawiasz. Pamiętaj: masz 100% prawo do autonomii i prywatności.

5. Ukrywanie statusu związku

Istnieje różnica między kimś, kto po prostu nie chce ujawniać swojego życia osobistego w mediach społecznościowych i poza nimi, a kimś, kto aktywnie ukrywa lub odmawia upublicznienia swojego statusu związku. Co trzymają w tajemnicy ? Cóż, może jesteś tajemnicą. Dzisiejsza technologia umożliwia łatwe udostępnianie informacji osobistych. A kiedy partner nie chce, abyś publikował swoje zdjęcia, oznaczał ich tagami lub wymieniał się z nimi jako „w związku”, z pewnością można to uznać za czerwoną flagę dotyczącą związku. Jeśli są szczególnie podejrzani, jeśli chodzi o powiedzenie o tobie swoim przyjaciołom i rodzinie po pewnym czasie, bądź ostrożny.

6. Gwałtowne tendencje

Wszyscy potrafimy się złościć, robiąc takie rzeczy, jak uderzanie poduszki z frustracji. Ale istnieje cienka granica między wypuszczeniem nadmiernej drażliwości w zdrowy sposób a przemocą. Jeśli twój partner pokazuje ci gwałtowne tendencje, takie jak destrukcyjne uderzanie w ściany, wdawanie się w fizyczne bójki z innymi, a nawet okazywanie przemocy wobec zwierząt, jest to główna czerwona flaga w związku. Może to oznaczać, że nie rozwinęli zdrowego sposobu kierowania swoich emocji lub może to oznaczać, że brakuje im empatii dla innych. Nie oznacza to, że kiedykolwiek będą wobec ciebie agresywni, ale tego rodzaju zachowanie jest czymś, o co należy się martwić podczas randkowania.

7. Brak przyjaciół

Kiedy partner nie ma przyjaciół, może mieć trudności z budowaniem i utrzymywaniem relacji oraz łączeniem się z innymi. Wkrótce możesz zdać sobie sprawę, że często brakuje im osobistej winy lub poczucia motywacji, co może skutkować takim samym traktowaniem wobec ciebie. Nie tylko to, ale dla partnerów zdrowe jest posiadanie własnych przyjaciół i życie towarzyskie oddzielnie od siebie. Kiedy jeden partner stale polega na tobie, że jesteś dla niego wszystkim, możesz doświadczyć nieszczęścia, urazy, a nawet uczucia duszenia. Chociaż jest o wiele więcej czerwonych flag związanych z relacjami, po prostu niemożliwe byłoby wymienienie ich wszystkich tutaj. Jesteśmy niezwykle złożonymi istotami ludzkimi, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, aby zawsze słuchać swojego wewnętrznego głosu i znać swoją wartość. Osiedlenie się może nastawić cię na całe życie w nieszczęściu, a wszyscy zasługujemy na znacznie więcej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x